• Tydzień Bezpieczeństwa za nami!

Piątek był ostatnim dniem w ramach obchodów Tygodnia Bezpieczeństwa.

Wielką niespodziankę zrobili nam uczniowie klasy VIIa, którzy przygotowali profilaktyczne przedstawienie teatralne pt. „Samotny, bo niekochany”. Jakże ważne są relacje w rodzinie, poczucie bezpieczeństwa i miłość rodziców do dzieci. Nasi aktorzy w wymowny sposób pokazali trudne sytuacje rodzinne, ale też nadzieję na ich poprawę, jeśli tylko wszyscy domownicy potrafią dostrzec problem, pochylić się nad nim i usiąść do rozmowy. Okazuje się, że samotność może doskwierać nawet tym, którzy wychowują się w dużych rodzinach. Bo nie ilość domowników gwarantuje bezpieczeństwo emocjonalne, ale uwaga, rozmowa, czas i zrozumienie. Człowiek KOCHANY nigdy NIE JEST SAMOTNY!

• NIE HEJTUJĘ, nie komentuję!

Czwarty dzień Tygodnia Bezpieczeństwa za nami.

Uczniowie klas drugich spotkali się z Panią Katarzyną Domańską, psychologiem szkolnym, aby zmierzyć się z tematem hejtu w Sieci. Pani psycholog w sposób bardzo delikatny i przystępny przekazała dzieciom wiedzę w tym tak trudnym temacie. Jak wszyscy możemy zaobserwować, dzieci od najmłodszych lat korzystają z zasobów Internetu i dlatego jak najwcześniej należy o tym mówić. Bo przecież już nasi dziadkowie wiedzieli, że LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ!

• Funkcjonariuszki Straży Miejskiej i Policji z wizytą w szkole!

Trzeci dzień Tygodnia Bezpieczeństwa okazał się niesamowicie pracowity, intensywny i niezwykle fascynujący.

A wszystko to za sprawą naszych gości: Pani Jagody Nieborak ze Straży Miejskiej w Bełchatowie i Pani Magdaleny Imińskiej z Komisariatu Policji w Zelowie.

Funkcjonariuszka Straży Miejskiej kolejny raz pozytywnie odpowiedziała na nasze zaproszenie, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Tym razem pomogła nam usystematyzować wiedzę związaną z odpowiedzialnością prawną nieletnich. Uczniowie klas ósmych wyszli ze spotkania z konkretnym zasobem wiadomości w tej materii. Jest to niezwykle ważne, gdyż wszyscy oni mają ukończone 13 lat, co skutkuje zupełnie inną odpowiedzialnością za czyny niedozwolone, niż do tej pory. Uczniowie klasy siódmej zaś, debatowali na temat związany z agresją wśród młodych ludzi. Temat ten jest zawsze aktualny, lecz w ostatnich dniach wydaje się być jeszcze bar

• Światowy Dzień Poezji

Wraz z nadejściem wiosny obchodzimy ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku Światowy Dzień Poezji.

To wydarzenie promuje poezję oraz zachęca do publikowania i czytania wierszy. W naszej szkole tego dnia, w bibliotece szkolnej, można było „poczęstować się poezją”, zabrać kartkę z wybranym wiosennym wierszem do domu i w ciszy zastanowić się nad tym, co poeta miał na myśli. Pamiętajmy - poezja pozwala widzieć i rozumieć więcej, czyni życie piękniejszym…

• WIOSNA!

Dziś było kolorowo, radośnie i wiosennie!

A wszystko to za sprawą kolorowych ubrań, w których wszyscy przyszliśmy do szkoły, aby powitać Panią Wiosnę. Przyjechała do nas na rowerze, co wcale nas nie zdziwiło, bo przecież WIOSNA kojarzy się wszystkim ze stylem FIT!!! Za to Panią Zimę pożegnaliśmy bez żalu… Ale najważniejsze było to, że dzieci i młodzież podjęły skarpetkowe wyzwanie! Solidaryzując się z ludźmi z zespołem Downa wskoczyły w skarpetki nie do pary. W końcu 21 marca jest nie tylko pierwszym wiosennym dniem, ale przede wszystkim świętem OSÓB WYJĄTKOWYCH, które w 21 parze chromosomów mają ich trzy zamiast dwóch.

• Tydzień Bezpieczeństwa czas START!

Od dwudziestu jeden lat nasza szkoła organizuje Tydzień Bezpieczeństwa, dlatego i w tym roku nie mogło być inaczej.

Dziś odwiedzili nas policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, którzy spotkali się z uczniami klas czwartych. Tematyka zajęć dotyczyła bezpiecznych zachowań dzieci w ruchu drogowym, właściwego korzystania z jezdni podczas jazdy rowerem oraz usystematyzowania wiedzy o znakach drogowych. Policjanci przeprowadzili spotkanie profesjonalnie i w przystępny sposób przekazali dzieciom wiedzę niezbędną do bycia bezpiecznym użytkownikiem drogi.

• Sukcesy naszych uczniów

Ortografia przysparza kłopotów niejednemu. Natomiast są Ci, którzy z ortografią żyją "za pan brat". Znakomicie udowodnili to podczas Gminnego Konkursu Ortograficznego, Norbert Hofman, zajmując 1. miejsce w kategorii kl. 7-8, Szymon Doliwa, zdobywając 2. miejsce w kategorii kl. 7-8 oraz Marta Pospiszył, otrzymując w kategorii kl. 4-6 wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.​​​​​​​​​​​​​​

• Tradycje Dnia Świętego Patryka

Klasa 3a na zajęciach z języka angielskiego poznała zwyczaje i tradycje Dnia Świętego Patryka, który wypada 17 marca. Uczniowie poznali legendę o Świętym Patryku, patronie Irlandii, oraz symbole w języku polskim i angielskim, które od dawna towarzyszą temu świętu. Pod koniec swoich zajęć klasa 3a miała za zadanie pokolorować Leprechauna, czyli figlarnego, kochającego muzykę skrzata z irlandzkich bajek.

• W naszej szkole realizowane są Programy Edukacji Ekologicznej

pn. „Dbamy o powietrze” -  dbamy_o_powietrze.pdf

pn„Woda to skarb” - woda_to_skarb.pdf

oraz pn„Nasze Ekologiczne Pracownie” - ekopracowniaa.pdf