• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Zelowie zaprasza Uczniów i ich Rodziców na uroczyste rozpoczęcie  r. szk. 2023/2024, które odbędzie się 4  września 2023 r. (poniedziałek ) o godz. 9.00 dla kl. IV-VIII, a dla kl. I-III o  godz. 10.00.

Dowóz uczniów do szkoły:

Pożdżenice II- godz. 8.20

Pożdżenice III- godz. 8.22

Pożdżenice VI- godz. 8.23

Kol. Pożdżenice/Nowa Wola przy posesji nr 37 - godz. 8.27

Nowa Wola pomiędzy posesjami 13 i 16 - godz. 8.37

Kol. Pożdżenice/Nowa Wola przy posesji nr 27A - godz. 8.43

Szkoła Podstawowa nr 4 w Zelowie - godz. 8.53

Odwóz po uroczystości między godz. 11.00 a 11.30.

• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU

• "Ostatni dzwonek rozbrzmiewa z wielką siłą

Za chwilę wszyscy w marzeniach się rozpłyną

Ostatnie gesty i słowa pożegnania

Kilka uśmiechów i kilka łez.

Bo wakacji nadszedł czas(...)"

• KONKURSY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• 6 czerwca 2023 r. odbyły się Konkursy z Języka Angielskiego ,,English vocabulary fun" dla uczniów klas trzecich i szóstych.

Zwycięzcami w konkursie klas trzecich są:

1.miejsce - Noemi Ivamy z klasy 3b,

2.miejsce - Lena Buresz z kl.3b,

3.miejsce - Miłosz Pospiszył z kl.3b.

Wyróżnienia otrzymali:

Halszka Ratajczyk z kl. 3b oraz Piotr Błoński z kl.3a.

W klasach szóstych zwycięzcami są:

1.miejsce - Bartosz Boczkiewicz z kl.6a,

2.miejsce -Marta Pospiszył z kl.6a i Fabian Macek z kl.6b,

3.miejsce - Lena Gajewska z kl.6a.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

• Teatralne widowiska

• Klasy trzecie i drugie z naszej szkoły miały okazje obejrzeć piękne przedstawienia teatralne pt. "Pampuszek", "Porwanie" i "Śniadanie Tygryska" w wykonaniu grup teatralnych działających w Domu Kultury w Zelowie. Wystąpili w nich także uczniowie naszej szkoły: Hanna Bagińska, Jan Bagiński, Julia Tyluś, Noemi Ivamy, Halszka Ratajczyk, Lena Zielińska, Maja Dobroszek, Oskar Pietrzak. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Finał Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Trójboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci

• Kutno, 14.06.2023 r., organizator: Szkolny Związek Sportowy

chłopcy - VI miejsce

skład drużyny:

Jimmy Ibok, Tomasz Mikołajczyk, Antoni Niewiadomski, Stanisław Sowała, Kacper Trębacz, Alan Niedzielski.

dziewczęta – VIII miejsce

skład drużyny:

Maja Głowacka, Maja Kluba, Wiktoria Kluska, Laura Selerowicz, Patrycja Wrzesiak.

Gratulujemy zawodnikom bardzo dobrego wyniku na etapie wojewódzkim i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

• Świat z perspektywy historii - warsztaty mleczarskie

• W dniu 14 czerwca 2023r. uczniowie klas trzecich pojechali na wycieczkę do Rolniczo-Pracowniczej Spółdzielni Mleczarskiej w Szczercowie, która produkuje pyszne masło i sery.

Na terenie mleczarni znajduje się skansen mleczarski, w którym młodzi turyści symbolicznie przenieśli się w czasie i na własne oczy przekonali, jak wyglądało życie na wsi ponad sto lat temu. Kolejną atrakcją były warsztaty kulinarne. Uczniowie z wielką radością samodzielnie przygotowali biały serek klinek i degustowali samodzielnie ulepione pierogi. Sentymentalna podróż okazała się wspaniałą lekcją historii!

• Finał Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej

• Bełchatów, 07.06.2023 r., organizator: Szkolny Związek Sportowy

V miejsce

Skład drużyny:

Wiktor Bębnowski, Igor Gocałek, Bartosz Grabarz, Jakub Gral, Brian Ibok, Kacper Łakomski, Oskar Macek, Filip Maksymowicz, Kacper Mądrzejewski, Igor Niewiadomski, Igor Pospiszył, Oliwier Przywojski, Igor Sobolewski, Adrian Stankiewicz, Tomasz Sowiak, Kacper Tomaszczyk.

Gratulujemy zawodnikom sukcesu na etapie wojewódzkim i życzymy dalszego powodzenia

w zmaganiach sportowych.

• Ósmoklasiści i ich bezpieczeństwo

• W dniu 7 czerwca mł. asp. Magdalena Imińska, policjantka z Komisariatu Policji w Zelowie przeprowadziła cykl zajęć profilaktycznych z uczniami klas ósmych.

Tematyka obejmowała szeroko pojęte bezpieczeństwo młodzieży podczas wypoczynku letniego. Używki, zachowania nad wodą, kontakty z młodzieżą pełnoletnią, nieuleganie presji grupy rówieśniczej, właściwe postawy społeczne – to obszary, które funkcjonariuszka poruszyła na spotkaniach z naszymi uczniami.

Dziękujemy serdecznie Pani M. Imińskiej za kolejne już w tym roku spotkanie i solidną porcję wiedzy. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.

• ZAPRASZAMY DO „KSIĄŻKOWEJ FOTOBUDKI”

• W dniach 5 – 7 czerwca 2023 r. w  naszej bibliotece pojawi się „książkowa  fotobudka”. Każdy czytelnik będzie mógł sfotografować się z ulubioną książką i rekwizytami w bibliotecznej scenerii. To doskonała okazja, żeby zrobić sobie oryginalne zdjęcie.
            Czekamy właśnie na Ciebie!

• „Moje boisko – Orlik 2012”

• Gmina Zelów podpisała umowę na Modernizację kompleksu sportowego „Moje boisko – Orlik 2012” przy Szkole Podstawowej nr 4 w Zelowie. Dofinansowanie w kwocie 50 000 zł zostało pozyskane w ramach Programu Modernizacji Kompleksów Sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” – Edycja 2022. W ramach zadania zostanie przeprowadzony: remont boiska piłkarskiego, wymiana bramek piłkarskich, montaż bramek do piłki ręcznej, wymiana piłkochwytów oraz wykonanie prac malarskich zaplecza sanitarno-szatniowego. Termin zakończenia realizacji zadania to 31.10.2023 r.

Modernizacja kompleksu sportowego

„Moje boisko – Orlik 2012”modernizacja_Orlik.pdf